Teletović postigao 17 poena u porazu Netsa od Pistonsa

Kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Mirza Teletović postigao je 17 poena u domaćem porazu Brooklyn Netsa protiv Detroit Pistonsa (99:103).

Gosti iz Detroita su bili bolji protivnik tokom cijelog susreta. Nakon prve četvrtine koju je dobio domaćin, Pistonsi su preuzeli kontrolu nad utakmicom, te iz minute u minutu povećavali prednost, koja je krajem treće četvrtine dostigla dvadeset poena razlike.

Netsi su zaigrali mnogo bolje u posljednjoj četvrtini i značajno smanjili zaostatak, ali nisu uspjeli doći do konačne pobjede.

Teletović je za 24 minute igre pogodio čak pet od šest šuteva za tri poena i bio je treći strijelac Netsa. Najefikasniji je bio Derron Williams s 22 poena i devet asistencija, dok je Andray Blatche postigao 20 poena.

Pistonse su do pobjede predvodili Greg Monroe i Andre Drummond. Monroe je ubacio 22 poena i imao 13 skokova, dok je Drummond imao učinak od 22 poena i 11 skokova.