Liga prvaka: Pobjede Barcelone i Juventusa

U prvim susretima osmine finala nogometne Lige prvaka  Barcelona je u gostima savladala Manchester City sa 2:1 (2:0), dok je Juventus istim rezultatom bio bolji od Borussije Dortmund.

Dvostruki strijelac za Barcelonu bio je Luis Suarez u16. i 30. minuti, dok je pogodak za City postigao Dergio Aguero u 69. minuti.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Leo Messi je promašio jedanaesterac.

Za Manchester je do 68. minute  igrao bosanskohercegovački  reprezentativac Edin Džeko.

Juventus je u Torinu u vodstvo došao već u 13. minuti golom Carlosa Tevezu. Samo pet minuta kasnije izjednačio je Marco Reus, a  da bi Alvaro Morata u 43. minutio postavio konačni rezultat.

U ranije odigranim susretima osmine finala Real je u gostima pobijedio Schalke 2:0, Basel i Porto, kao i Paris Saint Germaine i Chelsea  su remizirali 1:1, dok nije bilo golova između Šahtjora i Bayerna iz Munchena.