Bayern i Atletico prvi četvrtfinalisti Lige prvaka

Nogometaši Bayerna i madridskog Atletica prvi su četvrtfinalisti Lige prvaka.

Branitelj naslova Bayern nakon gostujuće pobjede u prvom susretu sa Arsenalom (0:2) sinoć je u  Munchenu  igrao nerješeno 1:1 (0:0). Nijemci su poveli golom Schweinsteigera u 55. minuti, a iznednačio je Podolsky dva minuta kasnije.

Atletico je i u Madridu  potvrdio dominaciju nad Milanom. Španci su na svom  terenu ponovo bili bolji od AC Milana. Nakon minimalne pobjede u Milanu sa 0:1, Atletico je u revanšu slavio s ubjedljivih 4:1 (2:1), golovima Diega Coste u 3. i 85., Turana u 40. i Raula Garcije u  71. minutu, dok je strijelac počansog gola za Milan bio Kaka u 27. minuti.

U srijedu su na programu još dva revanš susreta osmine fanala. Pariški PSG protiv  Bayera iz Leverkusena brani ubjedljivih 4:0, dok  Barcelona pred domaćom publikom susret protiv  Manchester Cityja počinje s prednosti 2:0 iz prve utakmice.