Damir Džumhur ispisao historiju bh. tenisa Istaknuto

Fenomenalni Damir Džumhur je rano jutros upisao historiju tako što je postao prvi Bosanac i Hercegovac koji se našao u glavnom žrijebu jednog Grand Slama.

To mu je uspjelo nakon što je u posljednjem krugu kvalfikacija za sat vremena i 40 minuta savladao belgijskog predstavnika Bemelmansa 2:0 u setovima.
U prvom setu, prvi brejk je napravio naš predstavnik i to u petom gemu, kada je oduzeo servis svome protivniku, a treba istaći da je i u prvom servis gemu belgijskom predstavniku zadao mnogo glavobolja, ali mu tada nije uspio oduzeti servis. Ipak, Bemelmans uzvraća istom mjerom, te u narednom servis gemu oduzima servis našem predstavniku.
Nakon toga Džumhur je imao dvije brejk lopte, ali ih nije iskoristio, da bi i Bemelmans u desetom gemu prvog seta imao svoju priliku za brejk, koja je ustvari bila set lopta, ali je ni on nije iskoristio. Novu priliku za brejk našeg predstavnika smo vidjeli već u narednom gemu, ali je Bemelmans bio prisebniji i uspio spasiti i ovu brejk loptu i osigurati sebi najmanje tie break prvog seta što je u narednom servis gemu učinio sigurnom igrom učinio i Džumhur koji je na kraju krunisao bolju igru tokom prvog seta osvajanjem istog. U tie breaku je bilo 7:1.
Na samom startu drugog seta Džumhur je izgubio svoj servis, te je tako Bemelmans stekao prednost brejka na samom startu što je uspio potvrditi u svom narednom servis gemu, te tako poveo sa 0:2. Bemelmans je brejk prednosti držao sve do šestog gema drugog seta, kada je Džumhur iskoristio jednu od tri brejk lopte i tako poravnao rezultat na 3:3, da bi nakon toga sigurno osvojio svoj servis gem, pa poslije još jednom oduzeo servis protivniku čime je praktično obilježena velika pobjeda bh. tenisa.
Damir Džumhur-Ruben Bemelmans 2:0 (7:6, 6:3)
Naredni protivnik rođenog Sarajlije je Jan Hajek. Čeh je trenutno 104 igrač svijeta, pa se može reći da Džumhur ima šansi da prođe i tu prepreku. Meč je na programu rano ujutro u ponedjeljak.
Ukoliko se plasira u drugo kolo Džumhurov protivnik će biti pobjednik hrvatskog duela Karlović - Dodig.

(SCsport)

{fcomment}

Damir Džumhur ispisao historiju bh. tenisa

Autor
Veličina slova:

Damir Džumhur / 24sata.info

Naredni protivnik rođenog Sarajlije je Jan Hajek. Čeh je trenutno 104 igrač svijeta, pa se može reći
da Džumhur ima šansi da prođe i tu prepreku. Meč je na programu rano ujutro u ponedjeljak.