Manchester City u polufinalu Lige kupa, Chelsea ispao

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa savladavši u gostima drugoligaša Leicester City rezultatom 3:1, dok je iz natjecanja eliminiran Chelsea, koji je poslije produžetaka izgubio od Sunderlanda 2:1.

City je bez većih problema slavio u Leicesteru, a strijelci su bili Aleksandar Kolarov u 8. minuti te dva puta Edin Džeko u 41. i 53. minuti. Za domaće strijelac utješnog pogotka bio je Lloyd Dyer u 77.

Za razliku od Cityja, kombinirani sastav Chelseaja nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Sunderlanda.

Lampard je doveo goste iz Londona u vodstvo u 46. minuti, no dvije minute prije kraja utakmice izjednačio je Borini, da bi u 118. za pobjedu Sunderlenda zabio Ki.

U preostalim četvrtfinalnim utakmicama Liga kupa u srijedu se sastaju Stoke - Manchester United i Tottenhem - West Ham.