Barcelona i PSG na korak do četvrtfinala

Nogometaši Barcelone i Paris Saint-Germaina došli su na korak do plasmana u četvrtfinale Lige prvaka, nakon što su u prvim utakmicama osmine finala u gostima ostvarili uvjerljive pobjede.

Barcelona je na "Etihadu" pobijedila Manchester City sa 2:0.

Susret je protekao u dominaciji katalonskog kluba, koji je došao u vodstvo u 54. minuti golom Lionela Messija s bijele tačke. Jedanaestercu i pogotku je prethodio prekršaj Martina Demichelisa nad Messijem, za koji je nogometaš Cityja dobio crveni karton.

I u nastavku jer Barcelona diktirala tempo ne dozvoljavajući domaćim igračima da naprave ozbiljniju priliku, a u 90. minuti je preko Daniela Alvesa došla do pobjede od 2:0.

Reprezentativac BiH Edin Džeko u igru je ušao u 74. minuti.

Paris Saint-Germain u Leverkusenu je pobijedio Bayer sa 4:0 čime je jednom nogom već zakoračio u četvrtfinale.

PSG je poveo već u 3. minuti golom Blaisea Matuidija. Zlatan Ibrahimović je golovima u 39. iz penala i 42. minuti osigurao pobjedu svog tima, a konačnih 4:0 postiavio je Yohan Cabaye u 88. minuti.

Branič Bayera i bh. reprezentativac Emir Spahić u 59. minuti je isključen zbog drugog žutog kartona.