Kristoferssen došao do svoje prve pobjede u Svjetskom kupu

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je noćnog slalom voženog sinoć u austrijskom Schladmingu. Bila je to prva pobjeda u Svjetskom kupu za 19-godišnjeg norveškog skijaša.

Na posljednjem slalomu uoči zimskih olimpijskih igara u Sočiju drugi je sa 18 stotinki sekunde zaostatka bio Austrijanac Marcel Hirscher, dok je treće mjesto osvojio Nijemac Felix Neureuther sa 19 stotinki slabijim vremenom.

Vodeći nakon prve vožnje Austrijanac Mario Matt nije završio drugu vožnju.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić imao je još jedan slab nastup i završio je na 21. mjestu.

U poretku slalomaša vodi Hirscher s 420 bodova, Neureuther i Kristoffersen imaju po 370.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 897 bodova, drugi je Hirscher sa 875 bodova, dok treću poziciju drži Francuz Alexis Pinturault sa 714 bodova.