Karate klub “Unija“ Tešanj na Državnom prvenstvu BIH

12 Maj 2014
2169 puta

Karate klub "Unija" Tešanj je u Subotu 10. Maja 2014. godine učestvovao na 21. Državnom prvenstvu BiH za djecu od 11 do 14 godina starosti koje je odžano u Tuzlanskom Mejdanu.

Na Državnom prvenstvu je učestvovalo 73 kluba iz Bosne i Hercegovine, te 552 takmičara.

6. Mirela Avdić

Ajdin Salkičević je u kategoriji dječaci 12 godina kate pojedinačno zauzeo 2. mjesto i osvojio srebrenu medalju,
čime je postao Državni viceprvak BiH.

Kata tim u sastavu: Muhamed Mustafić, Belmin Čabrić i Ajdin Salkičević je u kategoriji dječaci 11-12 godina kate ekipno zauzeo 2. mjesto i osvojio srebrenu medalju čime su članovi ovoga tima postali Državni viceprvaci BiH.

Ostali učesnici Državnog prvenstva iz našeg kluba su bili u uskoj konkurenciji za osvajanje medalje, nažalost
nisu imali dovoljno sportske sreće.

Karate klub "Unija" Tešanj je na ovom Državnom prvenstvu od 73 kluba zauzeo 26 mjesto.