A.H.

A.H.

Na osnovu ukazane potrebe zbog proširenja obima posla društvo „EURO MEAT“ doo Maglaj dana 20.04.2021.godine objavljuje

OGLAS za prijem u radni odnos

Radno mjesto:

  • MESAR – 1 izvršilac

Opis poslova:

  • Obrada i rasjecanje mesa,
  • Kategorizacija mesa,
  • Pakovanje mesa ipriprema meso za prodaju,
  • Ostali mesarski poslovi.

Mjesto rada:

Rad će se obavljati u proizvodnom pogonu, koji se nalazi na adresi ulica 1.Marta bb Maglaj

Uslovi koji se traže:

  1. SSS,
  2. Poželjno radno iskustvo na istim poslovima
  3. Odgovornost prema poslu, fleksibilnost i komunikativnost u radu.

Prijave na oglas te dokumente kojima se dokazuje ispunjavanje gore navedenih uslova kandidati mogu dostaviti na jedan od sljedećih načina:

  • lično u prostorijama društva
  • na mail: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Sve informacije vezano za navedeno radno mjesto može se dobiti pozivom na broj telefona 032 605 605. Nudimo stimulativna primanja.

Nakon provedene procedure javne nabavke, danas su u Općini Tešanj potpisani ugovori za ljetno održavanje puteva na prostoru općine Tešanj. Ugovore su potpisali Općinski načelnik i predstavnici izvođača – firmi Dobojputevi d.d. Doboj Jug (održavanje asfaltnih puteva), KM gradnja d.o.o. Tešanj (održavanje makadamskih puteva) i TANS-PUTEVI d.o.o. Doboj Jug (održavanje propusta i putnih kanala). Vrijednost potpisanih ugovora je 321.553,00 KM.

Region Zapadnog Balkana će preko Evropske komisije, a pod koordinacijom Austrije, dobiti 651.000 Pfizer/BioNTech doza vakcina protiv koronavirusa

Novac od akciza nije raspoređen jer nema dogovora o poravnanju prikupljenog novca među entitetima. Za tri godine građani Bosne i Hercegovine državi su platili više od tri milijarde maraka akciza. A na terenu nema pojačanih aktivnosti na izgradnji autocesta. Jesu li vlasti taj novac potrošile na isplatu plaća i krpljenje budžetskih rupa?

Red.

broj

VRSTA INFORMACIJE

DNEVNO STANJE

1.

Prirodne nepogode i druge pojave i događaji

2.

Stanje puteva

Magistralni put M-17: Šamac-Sarajevo i magistralni put M-4: Doboj-Banja Luka: suhi. Regionalni put RP-474: Novi Šeher-Prnjavor: suh.

Lokalni putevi: suhi.

Saobraćaj se odvija po suhim putevima i bez posebnih ograničenja.

3.

Klimatološki i drugi uslovi

Stanje u 08:00 sati:oblačno;

-Temperatura zraka u 08:00 sati: 8 ºC;

-Relativna vlažnost: 88%;

-Relativni pritisak: 1013 mbar;

-Pravac i brzina vjetra: - m/s;

-Količina padavina za protekla 24 sata: - lit/m2;

-Vodostaj rijeka: BOSNA, USORA,TEŠANJKA –U granicama normalnog.

4.

Informacije iz Policijske uprave

U protekla 24 sata na području općine evidentirane su:

-          9 prijava građana,

5.

Informacije iz Službe hitne pomoći i porođajnog odjela

-Služba hitne pomoći u protekla 24 sata evidentirala je 29 intervencije, u bolnicu je upućeno 7 osoba.­­

-Na porođajnom odjelu Opće bolnice u protekla 24 sata rođene su 2 ženske i 2 muške bebe.

6.

Snabdjevanje energentima, vodom i stanje telefonskih veza

ELEKTRIČNA ENERGIJA Zbog planskih radova na elektroenergetskim objektima danas  će bez električne energije biti trafo područja  Bukva, Karadaglije Naselja:Hrvatinovići 2 Hrvatinovići Džamija od 08:00 do 08:30 sati. i od 14:30 do 15:00 sati. I Trafo područje Hrvatinovići Stara od 08:00 do 15:00 sati.

VODA-Snabdjevanje vodom korisnika vodovodnih sistema Tešanj, Jelah i Kraševo jutros se vrši uredno i ista zadovoljava  zahtjeve Pravilnika o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće.

TELEFONSKE VEZE-  Uredno funkcionišu.

TOPLOTNA ENERGIJA- Uredno snabdjevanje.

7.

Ostale informacije

Na osnovu ukazane potrebe firma AMT Trailer d.o.o. sa sjedištem u Rosuljama raspisuje javni konkurs za primanje u radni odnos na sljedećim pozicijama :

  1. Montaža – 2 izvršioca

OPIS POSLOVA :

  1. Pozicija 1 – Montaža
  • Priprema dijelova za farbanje ( brušenje / zaštita ) i montažu
  • Montaža cinčanih dijelova na prikolicu / poluprikolicu
  • Montaža kočionog sistema i zračne suspenzije na prikolicu / poluprikolicu
  • Montaža rasvjetnih tijela na prikolicu / poluprikolicu
  • Održavanje alata i radnog prostora

Zainteresovani kandidati mogu se prijaviti slanjem CV-a na naš e-mail : Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. sa naslovom „Prijava za posao - Montaža“  ili lično u sjedištu firme na adresi : AMT Trailer d.o.o. , Rosulje 05 , 74264 Jelah – Tešanj !

Sve informacije putem telefona : +387 32 663 000 !

Oglas ostaje otvoren do popune radnog mjesta.

Red.

broj

1.

2.

Magistralni put M-17: Šamac-Sarajevo i magistralni put M-4: Doboj-Banja Luka: vlažni. Regionalni put RP-474: Novi Šeher-Prnjavor: vlažan.

Lokalni putevi: vlažni.

Saobraćaj se odvija po vlažnim putevima i bez posebnih ograničenja.

3.

-Temperatura zraka u 08:00 sati: 6 ºC;

-Relativna vlažnost: 94%;

-Relativni pritisak: 1015 mbar;

-Količina padavina za protekla 24 sata: 2 lit/m2;

4.

U protekla 72 sata na području općine evidentirane su:

-          1 saobraćajna nezgoda,

-          10 prijava građana,

-          3 narušavanja javnog reda i mira i

-          3 asistencije.

5.

-Služba hitne pomoći u protekla 24 sata evidentirala je 73 intervencije, od toga 3 zbog povreda. U bolnicu je upućeno 22 osobe.­­

-Na porođajnom odjelu Opće bolnice u protekla 72 sata rođene su 2 ženske i 1 muška beba.

6.

ELEKTRIČNA ENERGIJA –Uredno snabdijevanje.

7.

Pandemija COVID-19 ne posustaje, astronomski rast cijena repromaterijala, nemogućnost nabavke istog kao i stalni izazovi šta nosi slijedeći dan kada je u pitanju slobodno kretanje ljudi i roba iz i prema EU – samo su neki od izazova sa kojima se proizvođači stalno bore.

PREIS USORA doo  je međunarodna kompanija , članica PREIS Group Austrija. Zavarene konstrukcije u PREIS-u danas prelaze granice jednostavnog opisa. Primjenjujemo širok spektar metoda i proizvoda pritom koristeći najnaprednije tehnologije. Isto vrijedi i za ostale grane čeličnih konstrukcija u PREIS-u kao što su rezanje, strojna obrada, pjeskarenje, bojanje i premazivanje. Sa zadnjim investicijama u unapređenje proizvodnje u PREIS-u napravili smo velik napredak u tehnologiji 21. stoljeća.

Za naš tim stručnjaka tražimo osobu na radnom mjestu:

OPERATER NA BUŠILICI-ODJEL STROJNE OBRADE

Vaše ključne aktivnosti:

-Samostalno vrši  obilježavanje i bušenje radnih komada po tehničkoj dokumentaciji

-Mjeri, kontroliše  gotove pozicije koje obradi

-Obilježava i razvrstava pozicije koje obradi  i odlaže ih na za to predviđena mjesta,

-Odgovoran je za izvršenje dnevnog plana po uputama nadređenih

-Odgovoran je za kvalitet poslova kojih obavlja

-Odgovoran je za urednost radnog mjesta i lokacije na kojoj obavlja posao.

-Obavlja i druge poslove po uputama svog nadređenog.

-Odgovorno i efikasno koristi/rukuje potrošnim materijalom/alatima/mašinom.

-Poštuje tehničke podatke uputstva za rad i održavanje u cilju dobijanja proizvoda u skladu sa proizvodnom dokumentacijom

Obavlja i druge poslove po naređenju Voditelja  proizvodnje vezano za registrovanu djelatnost Društva u skladu sa zakonskim odredbama.

Vaš profil:

  • SSS/KV tehničke struke
  • Poželjno radno iskustvo na istim poslovima (rad na bušilici)
  • Sklonost timskom radu
  • Spremnost na rad u smjenam

Nudimo Vam:

  • Siguran posao
  • Stimulativna financijska primanja
  • Naknadu za prekovremeni rad, rad noću i blagdanom
  • Naknadu za prijevoz
  • Mogućnost napredovanja

Ako želite raditi u stabilnoj firmi , te sudjelovati u stvaranju organizacijske kulture, pridružite nam se i postanite dio našeg tima.

Svoju  molbu i životopis možete dostaviti na adresu PREIS USORA d.o.o. Žabljak bb,74230 Usora ili poslati na e-mail adresu Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Dodatne informacije na info telefon  063 /399/ 119 Hvala! www.preisgroup.com

Aplikacije (uskoro)

Kontakti

Redakcija
t: +387 32 664 221
e: info@antena-radio.ba
Studio
t: +387 32 667 591
t: +387 32 667 592
e: antena.radio.jelah@gmail.com

Pronađite nas na:

Pošalji vijest

Pošalji vijest, fotografiju ili video na Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.